O Ninjutsu-u kao borilačkoj veštini javnost zna vrlo malo. Ninjutsu se počeo razvijati u umetnost kakvu danas poznajemo između 794. – 1192. godine. Tome je zaslužno i nekoliko kineskih ratnika, učitelja i sveštenika koji su putovali širom Japana donoseći sa sobom znanje akumulirano vekovima u njihovoj zemlji. Tako su vojna strategija, religija, filozofija, folklor, kultura, medicina, skupljani u carskoj Kini iz Indije, Tibeta, Istočne Evrope i Južne Azije, našli mesto u razvoju Ninjutsua.
Zbog kombinacije devet različitih tradicionalnih stilova, koji su se oblikovali kroz realna borbena iskustva na život i smrt, Ninjutsu se sa pravom smatra jednom od najefikasnijih borilačkih veština današnjice. U njoj nema ograničenja i striktnih pravila. Jedino pravilo je da se što pre pronađe protivnikova slaba tačka i način kako ga dovesti u poziciju u kojoj se lako može kontrolisati.

Šta znači reč Ninjutsu?

Ona je u japanskom pismu sastavljena iz dva kanji znaka: nin (ili šinobi) i jucu. Jucu znači veština ili umetnost, dok su nin ili šinobi sastavljeni iz dva znaka: ken što označava mač ili oštricu i šin ili kokoro, što označava srce ili dušu. Ova dva znaka pisana zajedno se mogu tumačiti na više načina, npr. kao: “Duh čoveka i oštrice”, “Mač mora slediti srce, a srce mora biti oštro kako mač”. Takođe, može značiti: tajnovito, skriveno, izdržljivo.

Ninjutsu u Bečeju

Ninjutsu klub “Bujinkan Dojo Bečej” je nastao 2007. godine u Bečeju. Od svoga osnivanja učestvovali smo i organizovali veliki broj događaja, humanitarnih akcija, seminara i kurseva samoodbrane. Način treniranja i vežbanja u Ninjutsu-u uveliko se razlikuje od treniranja i učenja u drugim borilačkim veštinama. Ninjutsu je isključivo ratnička veština, što znači da kod nas nema takmičenja i borbi već za cilj ima usavršavanje sebe, svog duha, karaktera, uz učenje svih borilačkih-ratničkih tehnika koje su kroz istorijski stalno razvijanje Ninjutsu-a prilagođene današnjem vremenu.
Treninzi su u trajanju do dva sata. Prvih pola sata je namenjeno za zagrevanje, trčanje, istezanje i vežbe snage. Posle toga se vežbaju tehnike Ninjutsu-a prilagođene uzrastu, stepenu zvanja i nivoa znanja članova kluba.
Od oružja na redovnim treninzima najčešće se koristi Hanbo (kratki štap), Bo (dugi štap), Tanto (drveni nož), Boken (drveni mač).
U sklopu redovnih treninga organizuju se i alpinističke obuke i obuke ronjenja. Jednom godišnje organizuju se i sedmodnevni Nindža kampovi na Fruškoj Gori ili Tari.
Treninzi su dva puta nedeljno u sali dečijeg zabavišta “Labud Pejović” od 20h do 22h.
Treninge vode Igor Beatović (1. dan) i Miodrag Stijelja (1. dan).
Kontakt telefoni: 069/511-56-57 (Igor), 064/662-32-67 (Miodrag).
Ninjutsu ne može da se nauči za godinu, dve, tri… Ninjutsu se trenira ceo život. Ninjutsu je način života.
Dođite da se družimo, treniramo i usavršavamo sebe!!!

facebook stranica: Bujinkan Dojo Bečej